Kõnehäire
Osaline näohalvatus
Halvatud käsi
Elupäästev 112

29.10.2021 Eesti Insuldipatsientide Seltsi Pressiteade

29. oktoober 2021

Insuldi võtmesõnadeks on motivatsioon ja teadlikkus

Insult on üha efektiivsemalt ravitav. Olulist rolli taastumisel mängib haigete ja abistajate teadlikkus. Eesti Insuldipatsientide Seltsi juht Elen Kirt rõhutas: “Insuldi ravis ja taastusravis on oluline seada eesmärke. Igal patsiendil on oma eesmärgid. Terveneda ja soovitud tulemuseni aitab aga motivatsioon”.

Seega on eesmärkide seadmisel ja motivatsiooni hoidmisel väga oluline roll insuldist taastumisel ja tervenemisel.

“Kuna insuldist taastuja vajab abistavat kätt spetsialistide, toetajate ning lähedaste näol, siis on selge, et insuldihaige vajab abi ka motivatsiooni hoidmisel, “ sõnas Elen Kirt.

Oluline on vältida insuldi tagajärjel tekkivat püsipuuet või surma. Haiguse eelse tervisliku seisundi saavutavad vähesed, kuid see on võimalik järjepideva töö tulemusel.

29. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist insuldipäeva. Eesti Insuldipatsientide Selts korraldab 12. novembril seminari “Teadmised motiveerivad” insuldihaigetele, lähedastele ja kõigile huvilistele. Seminar toimub veebipõhiselt ning on kõigile osalejatele tasuta. Kava leiab Insuldiseltsi kodulehelt ja Facebookist.

Eesti Insuldipatsientide Seltsi loojad rõhutavad, et insult on raske ja invaliidistav ajuhaigus, mis tekib aju veresoone sulgumise või aju veresoone lõhkemise tagajärjel. Haigus haarab ja häirib kogu keha tööd – liikumist, rääkimist, mälufunktsioone, tajumist, nägemist.

Seltsi eestvedajate sõnul on insult üha efektiivsemalt ravitav ning loodud Eesti Insuldipatsientide Selts aitab haigetel ja nende lähedastel motivatsiooni hoida pakkudes elukvaliteeti parandavaid teadmisi, kogemusi ja kogukonnatunnet.

Infot seltsi tegevuse, liitumise ja ürituste kohta leiab Insuldiseltsi kodulehelt, Facebookist ja Instagramist.

Insuldiseminar "Pärast insulti - Teadmised motiveerivad" päevakava (PDF).